Švicarski beli ovčar
Švicarski beli ovčar
Švicarski beli ovčar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švicarski beli ovčar

Forum za vse ljubitelje pasme
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Išči
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
unterberg ovčar švicarski beli fliegeland
Latest topics
» Slo white rose Venus
Značaj in temperament pasme Icon_minitimePet Sep 15, 2017 8:57 pm by Anja

» Koliko aktivnosti potrebuje BŠO?
Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSob Maj 06, 2017 1:40 am by Anja

» Vzreditelji pasme
Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSob Apr 29, 2017 1:11 am by vom Weissen Unterberg

» Kaj znajo naši švicarji?
Značaj in temperament pasme Icon_minitimePet Apr 28, 2017 10:26 am by Anja

» Moja zgodba-pot do razsvetlitve
Značaj in temperament pasme Icon_minitimePon Jul 18, 2016 3:07 am by Anja

» Kastracija in sterilizacija
Značaj in temperament pasme Icon_minitimePon Jul 18, 2016 12:17 am by Anja

» Kdo je to beli švicarski ovčar?
Značaj in temperament pasme Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 11:09 pm by Anja

» Pasji športi
Značaj in temperament pasme Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 11:00 pm by Anja

»  Žival kot darilo ali igrača? Nikakor!
Značaj in temperament pasme Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 10:53 pm by Anja

Marec 2024
PonTorSreČetPetSobNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Affiliates
free forum


 

 Značaj in temperament pasme

Go down 
+8
Jinah
bela13
Nur
Tetka Messi
Aria
AnjaŠ
Katya
Anniia
12 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Anniia




Število prispevkov : 4
Join date : 03/04/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSre Apr 03, 2013 8:57 am

Hello Smile

Ker sem sama novopečena lastnica švicarja in sem na facebooku dobila povabilo na forum bom kar tukaj vprašala za informacije.
Po prebranih člankih... Sem ugotovila, da smo se nakupu lotili malce nepremišljeno. Saj se nisem ravno pozanimala o sami pasmi in karakterju z lastniki teh psov.

A bi mi lahko dali informacije kakšen je v resnici ta pes po karakterju? Naš je star komaj 2 meseca in teden dni... Teden dni ga imamo;) Me zanima ali je res, da je resnično poslušen, ubogljiv, privržen družini?

Ja, žal smo se za psa odločili samo zaradi videza. Upam, da me boste vseeno nekako razumeli kljub moji napaki, katere se zavedam.

Pozdravčke Wink
Nazaj na vrh Go down
Anja
Admin
Anja


Število prispevkov : 184
Join date : 02/04/2013
Kraj : Maribor

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSre Apr 03, 2013 9:19 am

Anniia, pozdravljena Very Happy Ti bom napisala nekaj res osnovnih o pasmi.

Vsi smo enkrat na začetku. Tudi sama sem bila in tudi nakup moje "samojedke" ni bil premišljen, takrat sem bila stara 11 let in se žal nisem pozanimala o pasmi. Zato bo pa nakup drugega psa toliko bolj premišljen in načrtovan, načrtujem ga že za 10 let naprej v bistvu Laughing
Ta čas prebiram o pasmi, zdaj bo tudi razstava v Mariboru in bom šla. kontaktih sem z dvema vzrediteljicama in z lastniki te pasme. In ja, se splača. Ta čas si bom prebirala o pasmi kar je mogoče, šele nato šla v nakup.

No.. Pa k opisu. Sama kot veš švicarja še nimam, vendar bom ti na podlagi izkušenj napisala mnenje in nekaj informacij.

Švicarji so sicer psi, ki veljajo za poslušne in in resnično vdane lastniku. Pa vendar se je potrebno zavedati, da je potrebno za to seveda tudi delo s psom, torej je odvisno predvsem od lastnika, kakšen bo pes Wink Zato je pomembno, da psa kakor hitro ga pripeljemo dovolj socializiramo in navadimo na različne situacije. Ti psi so tudi nagnjeni k nezaupljivosti do tujcem in tudi plahosti v nekaterih linijah. Zato je zelo pomembna zgodnja socializacija, ki se prične že pri vzreditelju.

To so vsestranski psi primerni za vaje iz poslušnosti, IPO (obramba), trike, reševalne pse, tudi za agility, vendar sem nekje prebrala, da zaradi njihove konstitucije naj ne bi bili preveč primerni za tekmovanja, saj niso dovolj hitri.

Ti psi niso radi sami. Resnično so najbolj veseli, če imajo imeti možnost bivanja s človekom. To ni pes za v pesjak, sploh pa ne za na verigo! Ti psi so resnično navezani na svojo družino, zato jim največ pomeni, če so lahko s človekom, kateremu brezpogojno izkažejo ljubezen in vdanost. Sem brala, da imajo predvsem psičke ful navado, da ti sledijo kot senca Laughing Face Smile Ti psi imajo navado, da ti sledijo povsod in si želijo biti enakopravni člani družine.

Imajo navado, da želijo ob sebi VSE člane družine, zato jih na kakšnem sprehodu če se kdo preveč oddalji radi "zganjajo" v čredo, kot ovce Very Happy

Ponavadi imajo tudi radi otroke in jih ščitijo, seveda je vse odvisno od vzgoje.
Veliko napisanega je tudi tukaj:

http://www.weisse-schaeferhunde.de/zzcharakter.html

Ti psi se ponavadi tudi dobro razumejo z drugimi psi in so "blažja" oblika nemškega ovčarja. Verjetno veš, da izvirajo prav iz te pasme Smile S tem mislim, da niso toliko nagnjeni k dominantnosti. Very Happy

Kolikor sem spremljala na youtubu in forumih imajo tudi radi vodo, radi plavajo. Vendar je vse odvisno od posameznega psa. Saj veš, da so znotraj paasme različni karakterji.
Švicarji se zelo hitro učijo stvari in so dojemljivi za učenje. In mislim, da prav nič ne zaostajajo za nemškim ovčarjem, obratno. Se mi zdijo še boljša pasma!

Več izveš če napišeš: White Swiss shepherd FAQ

Ti psi imajo veliko energije, zato so potrebni vsakodnevni sprehodi, kjer pes sprosti svojo energijo. Priporočam kakšne trikce na sprehodu za mentalno zaposlitev, kakšne igrače, metanje palic... Ko pes odraste lahko tudi tek, rolanje in tek ob kolesu. Počakaj vsaj do enega leta zaradi kolkov.

Jaz sem vesela, saj mislim, da sem resnično našla popolno pasmo zame I love you

Lep pozdrav



Nazaj na vrh Go down
https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com
Anniia




Število prispevkov : 4
Join date : 03/04/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSre Apr 03, 2013 9:40 pm

ohh I love you Najlepša hvala Anja! cheers

Zeeloo si mi pomagala.

Samo še eno vprašanje. Ali je značilno, da ti psi radi lajajo? Ker mi je sosed rekel naj pazim, ko se mi bo drl cele dneve???

Nazaj na vrh Go down
Anja
Admin
Anja


Število prispevkov : 184
Join date : 02/04/2013
Kraj : Maribor

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSre Apr 17, 2013 10:20 pm

Odvisno od vzgoje Smile Če ga pravilno vzgojiš in tega odvadiš že v mladosti ne bo lajal.

Je pa res, da so čuvaji in se zna zgoditi, da najavijo prihod tujca. Very Happy

Nazaj na vrh Go down
https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com
Katya




Število prispevkov : 3
Join date : 06/05/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePon Maj 06, 2013 10:37 pm

Samo v opozorilo, kar si napisala - Anja, bi naj res načeloma veljalo za karakter BŠO, imamo pa v Sloveniji veliko večino populacije BŠO, ki ne ustrezajo temu opisu.. Odgovor spodaj.

Žal imamo v Sloveniji rejca, od katerega prihaja večina BŠO v Sloveniji in imajo značilen negativen vedenjski vzorec - plašnost, kar večkrat (pogosto, ne pa nujno) kažejo v obliki agresije. Ti psi namreč nimajo stabilnega karakterja, nimajo samozavesti, niso socializirani kot bi si želeli, ko psa kupimo. Ne živijo v stiku z ljudmi in niso podvrženi različnim situacijam, ki so v pomoč pri izoblikovanju pasjega značaja.

Če smo kupili takšnega psa kot mladička, nam je lahko v pomoč res samo veliko potrpljenja, da mu predstavimo vse mogoče situacije in ga navadimo na vse in še več Smile Ampak še vedno to ni garancija, da bo pes kdaj pozabil na svoja prva 2 meseca življenja in na to, kaj je v tem času pridobil.

Kljub zgoraj napisanemu, pa imamo danes v Sloveniji rejce teh psov, ki delajo po vrhunskih standardih in so psi stabilni, fenomenalnega karakterja in značaja, ter seveda tudi videza Smile

Nazaj na vrh Go down
Anja
Admin
Anja


Število prispevkov : 184
Join date : 02/04/2013
Kraj : Maribor

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeTor Maj 07, 2013 12:55 am

Uff, čisto pozabila dopisati, hvala! Wink

Ravno zato je zelo pomembno, da se bodoči lastniki pozanimajo pri kom kupijo psa, da ima vzreditelj pse iz ljubezni, in da se predvsem trudi na področju socializacije in zdravja psov, kar pa žal Muhič iz psarne Fliegeland nikakor ni... Ravno iz tega razloga se je potrebno pozanimati kje so mladički odraščali, pozanimati se je potrebno ali so bili vajeni zvokov (hrupa), različnih okolij, morda tudi cistoče, povodca...

LP
Nazaj na vrh Go down
https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com
AnjaŠ




Število prispevkov : 15
Join date : 27/06/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeČet Jun 27, 2013 11:03 pm

Živijo, bom napisala še malce o svoji izkušnji. S partnerjem imava  dva švicarja. Oba sta super, sta pa karakterno zelooooo različna. Oba sta prijazna in oba učljiva - ampak tudi to na različne načine. Samček je pol leta starejši in je zelo inteligenten. Nor je na žogice in vse vrste igrač, ki so zelo dobra motivacija pri učenju. Šolo smo obiskovali že od malega, že kot mladiček je znal vse živo. Zdaj je star tri leta in je opravil IPO1, pred tem se je eno leto poizkusil tudi v RO. Na začetku je živel z nami v stanovanju in je zelo trpel. Sploh ni bil nič z nami, raje se je zadrževal v kakšnem svojem kotičku, pozimi mu je bilo prevroče in je bil po cele dneve in noči v kleti, bil je tudi prehlajen, imel je vnete oči, ... Čez pol leta smo nato kupili psičko in oba preselili ven, kjer se najbolje počutita. Okoli hiše je ograja in sta najpogosteje spuščena, imata pa tudi svoj pesjak, kjer sta zaprta čez noč in ko smo odsotni. Samček je, odkar je zunaj, vedno zdrav. Pozimi spi zunaj na snegu in ne gre niti v pasjo uto. Ni pa čuvaj, laja poredko. Obožuje masažo in česanje. Rad ima tudi tujce, rad se jim dobrika in se boža pri njih.

Psička je drugačna, zelo je zvesta, tujcev ne mara kaj preveč, raje se mota med mojimi nogami. Tako kot samček ni prav nič napadalna, na sprehod jo lahko pelje kdorkoli. Igra pa se najraje z domačimi. Je v primerjavi s samcem čuvajka in z laježem najavi prihod tujcev. Njena glavna motivacija pri učenju je bila hrana in ne igrača. Na začetku se sploh ni želela kaj preveč igrati. Obožuje otroke in oni njo. Je kot nekakšen magnet zanje. Kamorkoli gremo, so okoli nje otroci, jo božajo, se igrajo z njo, jo objemajo. In ona je vesela. Tudi našo hčerkico obožuje. Rada ima mucke, ker je pa štorasta, je one ne marajo preveč Smile Ne mara česanja, a ga potrpežljivo prenaša. Se pa zelo rada boža, je izjemno crkljiva in ljubeča. Z njo smo naredili BBH, dosegla je veliko točk, bila je zelo pridna. Za nadaljnje šolanje se še nismo odločili, bomo pa vsekakor pasjo šolo še obiskovali, da bo utrjevala znanje ... in ker nam je družba tam všečSmile. Psička je sicer ves čas med nogami, ko je z nami v stanovanju, leži poleg nas. Obožuje človeško bližino.  

Švicarji so primerni za ljudi, ki se bodo z njimi gibali in jih vozili v pasjo šolo. So primerni tudi za družino, tudi za starejše, ki gredo radi na sprehod. Največ jim pomeni gibanje .... to po moji oceni niso psi, ki bi cel dan z vami ležali v dnevni sobi in gledali TV - sicer pa baje vsak pes, ne glede na pasmo, potrebuje gibanje in ne ležanja na kavču Smile Nad pasmo ne bo nihče razočaran. Se pa strinjam, da je treba izbrati pravega vzreditelja. Psički morajo biti že od malega socializirani, v stiku z drugimi ljudmi, neboječi.
Nazaj na vrh Go down
Anja
Admin
Anja


Število prispevkov : 184
Join date : 02/04/2013
Kraj : Maribor

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePet Jun 28, 2013 2:24 am

Super napisano, hvala za deljene izkušnje I love you

Od kod pa sta vajina psa? Morda iz psarne Slo White Rose? Ne vem zakaj sem dobila asociacijo ravno na tole psarno Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com
AnjaŠ




Število prispevkov : 15
Join date : 27/06/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSre Jul 10, 2013 12:18 am

Živijo, se opravičujem za pozen odgovor:) Ne, nisem ju kupila v tej psarni, čeprav je res, da je ta psarna super, lastnica pa je prava ljubiteljica:) Psička smo kupili na Štajerskem od gospe, ki je imela eno švicarko in z njo enkrat mladičke. Ravno tedaj, ko smo psa iskali, je imela ona leglo na voljo. Ko smo videli našega lepotca, pa smo se takoj zaljubili. Psičko sem pa kupila v tujini. V času, ko je bil najprimernejši čas za nakup, ni bilo pri nas nobenega legla na razpolago ....
Nazaj na vrh Go down
Aria

Aria


Število prispevkov : 25
Join date : 14/05/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSre Jul 24, 2013 1:40 am

AnjaŠ, napisali si, da imate ograjeno in da sta psa večinoma spuščena. Koliko pa ju poleg tega še vodite na sprehod?
Sprašujem namreč, ker pri mojih starših (kjer Arija stanuje) je tudi hiša in veliko ograjenega prostora (vključno gozdom, sadovnjakom...). Ker jaz ne stanujem tam, pridem tja enkrat na dan, da povadim z njo, jo peljem na sprehod... Sicer smo se na začetku dogovorili, da bosta zjutraj starša šla vsaj na 20 min sprehod, zdaj pa se to zgodi bolj izjemoma. Ker sama, sploh glede na to, da ne stanujem z njo, ne morem 2x ali celo 3x vsak dan z njo na sprehod, me zanima ali lahko gibanje po ograjenem prostoru vsaj delno nadomesti kakšen sprehod. Sploh ker ima Aria res veliko energije. Razmišljam tudi, da bi počasi nabavla un elastičen povodec za okrog pasu, da bi lahko tudi tekla z njo, ko ima ultra preveč energije Wink Ima kdo izkušnje s tem?
Nazaj na vrh Go down
AnjaŠ




Število prispevkov : 15
Join date : 27/06/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSre Jul 24, 2013 5:41 am

Ja, jaz sem v vsakem primeru pristaš vsaj treh sprehodov dnevno ... s tem da sta dva po moji oceni lahko čisto kratka, en pa daljši. Je pa res, da nimamo velikega prostora okoli hiše (parcela velika par sto metrov) in je to drugo, kot če imaš veliko parcelo. Če imate ograjen sadovnjak, gozd, domnevam, da je vse skupaj zelo veliko in mislim, da ji ni hudega, če jo sama enkrat na dan pelješ na dolg sprehod ... Škoda, ker je starša ne vozita redno ven - to bi bilo fajn predvsem zanju:) Sicer imata pa moja dva švicarja vedno premalo gibanja. Res, nikoli jima ni dovolj. Naš samček je bil utrujen le, ko se je vrnil iz nekajdnevnega kampa, kjer so po cele dneve vadili in plavali in se sprehajali ... Najbrž si gledala kdaj šepetavca Cesarja ... on gre tri ure rolat s svojimi kužki, pa na koncu niti niso ne vem kako zmatrani:)
Nazaj na vrh Go down
Tetka Messi




Število prispevkov : 1
Join date : 29/08/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeČet Avg 29, 2013 4:49 am

S bi mi lahk kakšen lastnik pasme povedal če so ti psi splošno nagnjeni k lovljenju divjadi ali kakšnih mali živali? ( kunci npr) pač splošno lovski nagon.
Nazaj na vrh Go down
AnjaŠ




Število prispevkov : 15
Join date : 27/06/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePet Avg 30, 2013 2:19 am

Ne, to ni lovska pasma, zato nima lovskega nagona, kot lovske pasme. Ima pa seveda lovski nagon kot vsi psi. Koliko bo lovil divjad in ostale živali (npr. mucke) je odvisno od vzgoje ... če pes uboga na odpoklic, če se mu že od malega ne dovoli nadlegovati muck, ... potem ne bo problemov.
Nazaj na vrh Go down
Nur




Število prispevkov : 14
Join date : 20/09/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePet Sep 20, 2013 7:08 pm

Pozdravljeni,

Sem novo prijavljeno bitje na vaših straneh:) . Ker smo pred kratkim zaradi starosti /14 let/ izgubili našega ljubljenčka:cry:  /nemškega ovčarja/ sem se znašla na vašem forumu. Zelo mi je všeč BŠO. Prebrala sem že vse živo o njegovem značaju,prehrani,učenju. Veliko sem zvedela na vašem forumu.
Bila pa bi vesela, če mi lahko kdo, ki ga že ima pove kako je z njegovo belo barvo dlake. Ali je glede na to, da je bele barva veliko dela z njo, da ostane bela? Ga je potrebno veliko čistiti?
Mi živimo v hiši z velikim ograjenim vrtom in pes je veliko zunaj, imamo tudi pesjak a naš kuža je sam izbiral kje bo ležal v pesjaku ali kje drugje. Zaprli smo ga samo, če je kdo prišel, ki ga ni poznal oz. neznanci, za vse ostale ni bil problem, saj je bil do njih prijazen.
Nazaj na vrh Go down
AnjaŠ




Število prispevkov : 15
Join date : 27/06/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePet Sep 20, 2013 8:50 pm

Najprej sožalje:( nekaj najhujsega je, ko umre kuža:( dlaka pri švicarjih ni problematična. Res se mu vse vidi (npr blato), ampak to nato samo odpade zaradi same strukture dlake. Najverjetneje si to opazila tudi pri svojem nemskem ovcarju. Je zelooooo umazan, blaten, cez par ur pa cist, kot da ne bi bilo nic:) zdaj imamo doma ravno leglo malih svicarjev in sem jih zadnjic malce skepticna spustila na travo in blato (bilo je ravno po nalivih). Res so bili mali prasicki. Ko so sli nazaj v pesjak sem jih samo z brisacko obrisala, popoldan so bili ze spet snezno beli volkci:)
Nazaj na vrh Go down
Nur




Število prispevkov : 14
Join date : 20/09/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 12:11 am

O najlepša hvala za odgovor. Sem morala vprašati, ker me je res zanimalo, kako izgleda, ko prideš iz sprehoda:shock:. Glede na to, da ste napisali, da imate leglo malčkov, me zanima, če jih imate že prodane?
Ali je možen nakup?
Nazaj na vrh Go down
AnjaŠ




Število prispevkov : 15
Join date : 27/06/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 1:54 am

Ko pridete s sprehoda, je včasih res šok, ker je vaš pes rjav namesto bel:) ampak imajo res super strukturo dlake in gre vsa umazanija kmalu sama od sebe dol. Za nego so res nezahtevni ....

Tako je, imamo leglo desetih kepic, trije še niso oddani:) lahko pokukate na www.pasme.si lahko pa nas kadarkoli obiščete, tudi če se ne odločite za mladička boste vsaj spoznali pasmo s prve roke:). Živimo malce ven iz Ivančne Gorice:)
Nazaj na vrh Go down
Nur




Število prispevkov : 14
Join date : 20/09/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 4:25 am

Joj kako so lepi. Hvala vam za res veliko prijaznost. Bom danes zvečer obvestila celo družino, najbrž se bomo res oglasili pri vas. Smo štirje pa se moramo uskladiti. Ali so kepice, ki še niso oddane kužki ali kužike? Ivančna ni noben problem, mi smo pa blizu Domžal.
Nazaj na vrh Go down
AnjaŠ




Število prispevkov : 15
Join date : 27/06/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 7:01 am

No, vi se kar oglasite, naši kužki so veseli vsakega novega obiska in crkljanja:) na voljo sta še dve psički in en psiček. S tem da sta na izbiro dva samčka, ker zadnji ostane v družini:)
Nazaj na vrh Go down
bela13




Število prispevkov : 2
Join date : 27/09/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePet Sep 27, 2013 10:05 pm

preberite si zanimive zgodbe iz našega vsakdana s švicarko Belo: http://swisswhiteshepherdbela.blogspot.com/
Nazaj na vrh Go down
bela13




Število prispevkov : 2
Join date : 27/09/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePet Sep 27, 2013 10:08 pm

preberite si zanimive zgodbe iz našega vsakdana s švicarko Belo: http://swisswhiteshepherdbela.blogspot.com/
Nazaj na vrh Go down
AnjaŠ




Število prispevkov : 15
Join date : 27/06/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePet Sep 27, 2013 10:31 pm

Z veseljem jih bomo brali:)
Nazaj na vrh Go down
Jinah




Število prispevkov : 1
Join date : 11/11/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePon Nov 11, 2013 1:09 am

Živijo.
Jaz sem nova na forumu in nova lastnica švicarske ovčarke, in sicer psičke Lucy od uporabnice AnjaŠ..

Psička je karakterno zelo dobra. kaj več pa napišem ko se bolše spoznama..
Nazaj na vrh Go down
Nur




Število prispevkov : 14
Join date : 20/09/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePon Nov 11, 2013 4:47 am

Pozdravljena Jinah,

naj ti povem, da boš super zadovoljna. Sama sem ponosna lastnica Lloyda iz istega legla. Je naš sonček. Pri nas je en mesec in pet dni. Mi smo zelo zadovoljni, z Lloydom in tudi z vzrediteljico. Anja je max. požrtvovalna oseba, še vedno nam pomaga s kakšnim nasvetom, če ga potrebujemo.
Želim ti veliko uživanja v druženju s tvojo psičko.

Nur
Nazaj na vrh Go down
Nur




Število prispevkov : 14
Join date : 20/09/2013

Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitimePon Nov 11, 2013 4:50 am

Aja pa še to, Lucy smo mi videli, ko smo prišli po Lloyda je bila z njim v hiši. Luštkana za pojest:D.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Značaj in temperament pasme Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Značaj in temperament pasme   Značaj in temperament pasme Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Značaj in temperament pasme
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Vzreditelji pasme
» Razni opisi pasme v angleščini

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Švicarski beli ovčar :: Beli Švicarski ovčar :: O pasmi-
Pojdi na: