Švicarski beli ovčar
Švicarski beli ovčar
Švicarski beli ovčar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švicarski beli ovčar

Forum za vse ljubitelje pasme
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Išči
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
fliegeland unterberg ovčar beli švicarski
Latest topics
» Slo white rose Venus
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimePet Sep 15, 2017 8:57 pm by Anja

» Koliko aktivnosti potrebuje BŠO?
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimeSob Maj 06, 2017 1:40 am by Anja

» Vzreditelji pasme
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimeSob Apr 29, 2017 1:11 am by vom Weissen Unterberg

» Kaj znajo naši švicarji?
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimePet Apr 28, 2017 10:26 am by Anja

» Moja zgodba-pot do razsvetlitve
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimePon Jul 18, 2016 3:07 am by Anja

» Kastracija in sterilizacija
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimePon Jul 18, 2016 12:17 am by Anja

» Kdo je to beli švicarski ovčar?
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 11:09 pm by Anja

» Pasji športi
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 11:00 pm by Anja

»  Žival kot darilo ali igrača? Nikakor!
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 10:53 pm by Anja

Maj 2024
PonTorSreČetPetSobNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Affiliates
free forum


 

 Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix)

Go down 
AvtorSporočilo
Anja
Admin
Anja


Število prispevkov : 184
Join date : 02/04/2013
Kraj : Maribor

Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix)   Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Icon_minitimeČet Jan 02, 2014 6:11 am

Spoštovani! Smile

Tole prilagam v dokaz, da se da prevzgojiti še tako problematičnega psa, samo volja mora bit in pravilen pristop  Very Happy 

Fantova družina ima mešanca med pitbullom in stadfortshirskim terierjem. V njihovi okolici, v neposredni bližini so okrog sami agresivni psi, tako da so bili sprehodi skoraj da nemogoči.
Psu nikakor niso bili kos, čeprav ga ima sploh fant resnično rad, 2 leti so se v družini trudili, da bi ga navadili na povodec, ni šlo... Pes je hiperaktiven, se je penil, skakal, divja, dušil in vlekel člane družine po "zraku".

Ponudila sem se, da jim pomagam, vsi so bili pripravljeni sprejeti mojo pomoč. 

PRVIČ POST IZ DRUGEGA FORUMA, OB PRVEM TRENINGU.



Moja prva prevzgoja tujega psa   
Buco je mešanec med pitbullom, pri njegovih 6 letih nikoli vajen povodca. Toda ker so moj fant in družina bili željni psu pomagati, da bi bili sprehodi sproščeni in varnejši in sploh mogoči, sem se odločila, da skušam pomagati,. Čeprav po resnici povedano še sama nisem verjela, da mi bo to uspelo, vsaj ne glede na njegovo hiperaktivnost in starost.

Buco me je takrat videl komaj drugič v življenju zato sem dvomila toliko bolj, kako lahko pes uboga popolnega tujca?
No, pa sem prinesla s seboj zatezno ovratnico, flexy povodec in kratki povodec.
Moj načrt: Psa vsaj približno zlaufati ko ga spustim iz pesjaka, da pokuri vsaj 40% njegove odvečne energije, ki je kar kipela iz njega.
Uspelo. Potem poskusiti psu nadeti flexy -raztegljiv povodec, da prehod iz prostosti na povodec ne bi bil prevelik šok zanj.
Uspelo. Buco je na začetku potegnil s vso svojo močjo, vlekel, skakal, ovohaval, se dušil in vohal prav vse okrog sebe. Zato sem se odločila, da postanem bolj trmasta od njega, odločna, samozavestna in nepopustljiva. Ob vsakem njegovem potegu moj močan poteg " poleg" , kadar mu je pa uspelo minutko hoditi "poleg" sem mu za nagrado pustila, da lahko gre na flexyju par metrov naprej in kaj ovohava. Ko se mi je zdelo dovolj " sem!" je moral priteči k meni. Nato pohvala, poleg, čas hoje "poleg" sem pa postopoma podaljševala. Bolj dolgo je zdržal "poleg" tem dalje je lahko po končanem ukazu hodil po svoje.
Tako je pes pogruntal, da bolj kot bo ubogal več bo imel svobode. No videl je, da ne popuščam in se je predal

Zadnji poskus: Hoja na kratkem povodcu. Uspelo. Z nekaj potegi, ukazi in vstrajnostjo je lepo hodil poleg mene. Vzeli smo še njihovega drugega psa, poskusila sta tudiPrevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Arrow-10x10 fant in njegova sestra. Ko sem jima pokazala kako ravnati v danih situacijah sta bila fuul pridna učenca moram povedat Sta bila željna novih znanj in upoštevala prav vse kar sem jima povedala
Bucco je na koncu hodil poleg drugega psa v moji desni roki držoč oba naenkrat.
DOKAZ, DA SE DA PREVZGOJITI PRAV VSAKEGA PSA, TUDIPrevzgoja 6 let starega pitbulla (mix) Arrow-10x10 PO ŠESTIH LETIH!
Posnetki so prekleto slabi, snemani s telefonom. Jopca pa je od fanta haha zato zgledam ko ded   

P.S naj povem, da je bil Buco verigar, saj niso z njim upali na sprehod, ker je po okolici polno spuščenih agresivnih psov, ki prosto tečejo. Zato je bila prevzgoja toliko bolj nujna.

Prevzgoja je trajala v bistvu 2 uri..



ZDAJ, TEDEN DNI INTENZIVNEGA UKVARJANJA:

Javljam

Naj povem, da je Buco že večkrat v hiši, z fantom se ukvarjata vsak dan, tudi sestra. Buco je totalno drug pes... Par dni sem bila pri njih in smo hodili z obema psoma peš v Maribor, se vsak dan ukvarjali, sprehodi 3x na dan, svetovno je bilo

Dokaz spremembe Bucota
Posnetek je sicer dolg, na koncu je še fant.
Pes se je nanj tako navezal, da sta neločljiva. Fant mi je ful hvaležen kako sem mu odprla na pozitiven in zabaven način oči in na enak način prevzgojila psa. Vsa družina ponosna name, s fantom pa šetata vsak dan na dolge sprehode in psu je dovoljen tudi vstop v hišo. Na verigi skotaj da več ni

USPELO NAM JE


Nazaj na vrh Go down
https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com
 
Prevzgoja 6 let starega pitbulla (mix)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Švicarski beli ovčar :: Člani :: Klepet-
Pojdi na: