Švicarski beli ovčar
Švicarski beli ovčar
Švicarski beli ovčar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švicarski beli ovčar

Forum za vse ljubitelje pasme
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Išči
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
ovčar švicarski unterberg fliegeland beli
Latest topics
» Slo white rose Venus
Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimePet Sep 15, 2017 8:57 pm by Anja

» Koliko aktivnosti potrebuje BŠO?
Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeSob Maj 06, 2017 1:40 am by Anja

» Vzreditelji pasme
Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeSob Apr 29, 2017 1:11 am by vom Weissen Unterberg

» Kaj znajo naši švicarji?
Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimePet Apr 28, 2017 10:26 am by Anja

» Moja zgodba-pot do razsvetlitve
Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimePon Jul 18, 2016 3:07 am by Anja

» Kastracija in sterilizacija
Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimePon Jul 18, 2016 12:17 am by Anja

» Kdo je to beli švicarski ovčar?
Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 11:09 pm by Anja

» Pasji športi
Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 11:00 pm by Anja

»  Žival kot darilo ali igrača? Nikakor!
Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 10:53 pm by Anja

April 2024
PonTorSreČetPetSobNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Affiliates
free forum


 

 Beli švicarski ovčar-Kupim

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Lisa1




Število prispevkov : 2
Join date : 24/04/2013

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeSre Apr 24, 2013 9:46 pm

Hej, hoj Smile

Ime mi je Nina, stara 14, in sem pripravljena na novega družinskega člana!!! cheers
Želim si švicarja.

Eedino stvar, ki me skrbi je ta, kajti nevem veliko o pasmi, ne najdem nekih dobrih strani... Ima kdo kakšne strani, kjer bi se lahko poučila o pasmi? HVALA! Še bolj bom vesela info iz 1. roke.

Torej zanima me:


  • Ali ti psi res izvirajo iz nemških ovčarjev?
  • So dominantni kot NO?
  • Ali se ga mora pogosto kopati?
  • Kdaj psa začneš navajatii na povodec?
  • Kdaj v malo šolo?
No to je zaenkrat vse kaj me skrbi. FUL mi boste pomagali če mi boste kaj svetovali, napisali, se vam že v naprej res zahvaljujem!
Nazaj na vrh Go down
Anja
Admin
Anja


Število prispevkov : 184
Join date : 02/04/2013
Kraj : Maribor

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeSre Apr 24, 2013 9:53 pm

Pozdravljena, Nina Smile

Upam, da si se o psih vseeno nekaj pozanimala in da ti je jasno, da so psi živa bitja, ki te spremljajo (če je vse po sreči) tudi 10 in več let. Upam, da se zavedaš, da ko boš šla v srednjo šolo ne bo več toliko časa za psa. Kje je še faks. Temeljito premisli, prosim!

Švicarji potrebujejo daljše sprehde, saj so aktivna pasma. Sem brala, da potrebujejo vsaj 1 urne sprehode z aktivnim ukvarjanjem.

Poznam lastnike švicarje in hodijo tudi v hribe s psi Smile Seveda ne smeš obremenjevati kolkov do enega leta starosti.

Imaš opise pasme v ang na forumu pod to temo:

https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com/f8-o-pasmi


Švicarji izvirajo iz nemških ovčarjev, DA. V leglu z nemškimi ovčarji so se vačsih pojavljali beli primerki, ki so jih rejci " iztrebljaji" saj so jih smatrali, kot napako. Pa vendar so potem pasmo vseeno rešili. Tako, da ja izvira iz NO.

Švicarji naj ne bi bili dominantni, kot NO, SMATRA SE JIH KOT " BLAŽJA OBLIKA NEMŠKEGA OVČARJA".

Pogosto kopanje seveda ni priporočljivo. Saj s prepogostim kopanjem lahko uničiš zaščitno plast kože.

Česati pa jih je potrebno večkrat na teden Smile

V malo šolo in na povodec ČIM PREJ! Kakor hitro bo mogoče!

Še nekaj glede aktivnosti... Mislim, da so res ful aktivna pasma, če ga seveda ne razvadiš preveč z lenarjenjem in pesjakom.
Se pa psi s vsakim letom, ki ga dopolnijo bolj umirjajo. Vse je odvisno od lastnika, kako aktiven bo pes. Wink Za agility kot tekmovanje niso ravno primerni, ker so prepočasni. Drugače so pa vsestranski psi Smile Agility lahko trenirata zgolj ljubiteljsko.
Lep pozdrav, Anja
Nazaj na vrh Go down
https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com
Lisa1




Število prispevkov : 2
Join date : 24/04/2013

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimePet Apr 26, 2013 6:28 am

Resnično najlepša hvala!!!!
Nazaj na vrh Go down
ixxe




Število prispevkov : 1
Join date : 26/12/2013

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeČet Dec 26, 2013 4:17 am

Pozdravljeni!

Tudi sam se zanimam za to pasmo. Že več let imam željo imeti svojega zvestega štirinožnega prijatelja, vendar do sedaj nisem imel primernih pogojev, da bi lahko skrbel zanj tako kot si to zasluži. Zadnje leto iščem primerno pasmo in mislim, da ima "švicar" takšne karakteristike, ki jih iščem. 
Seveda ne želim ničesar prehitevati in bi ga bil pripravljen dobiti nekje v naslednjem letu. Živim v hiši in imam tudi dovolj prostora zunaj za postavitev pesjaka, sem pa tu v dilemi kaj bi psu bolj odgovarjalo.

Če poznate koga, ki namerava imeti v naslednjem letu leglo, se priporočam za kontakt. In pa kakšne dodatne informacije o pasmi, ki sem jih morda spregledal Smile

Lepe praznike vsem!

Ž
Nazaj na vrh Go down
Anja
Admin
Anja


Število prispevkov : 184
Join date : 02/04/2013
Kraj : Maribor

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeSob Dec 28, 2013 11:22 pm

Spoštovani! Smile

Me resnično veseli, da se odločate za to čudovito pasmo, tudi sama si jo želim že nekaj let in zavzeto čakam, da se mi uresniči največja želja.

Me veseli, da se nakupa tega psa lotevate tako odgovorno ;)Naj pa povem, da so ti psi resnično zbesti, lojalni in predani lastniku, tako da v večini ( naj povem, da se znotraj vsake pasme najdejo primerki, ki se razlikejejo karakterno), primerov njim ni zelo pomembno kako velik vrt in pesjak imajo ( razen toplota v zimskih dneh), pomembno pa jim je predvsem to, da so s svojim krdelom, s človekom, ki mu nedvomno sledijo kot sence Smile

Meni so beli švicarski ovčarji všeč ravno zaradi te predanosti lastniku, inteligence, aktivnega značaja... Smile

Sprva bi vam želela odsvetovati psarno FLIEGELAND Smile
Njihovi psi ( ne posplopujem za vse pse, se najdejo odlični primerki) veljajo za dokaj  psihično nestabilne ( plahost, agresija), ki pa nikakor nista v karakterju te pasme, pozam primere z hudo displazijo kolkov, pogovarjala sem se tudi z lastnikom Abby Fliegeland in mi je povedal, da so bili psi nesocializirani v pesjakih, kateri naj bi zelo zaudarjali. Tako, da vam to psarno sprva odsvetujem.

Meni so dobre psarne iz Hrvaške in Slovenije:
http://slo-whiterose.tripod.com/
http://whiteswissslovenia.weebly.com/

Hrvaška:

http://www.svicarski-ovcar.com/

Jaz osebno sem se odločila za slednjo Smile

Upam, da sem vam vsaj približno pomagala, kaj več pa lahko brez težav kontaktirate zgoraj omenjene vzreditelje, ki jih dobro poznam in vam bodo vedno pripravljeni pomagati Smile

Lep pozdrav,

Anja
Nazaj na vrh Go down
https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com
Aria

Aria


Število prispevkov : 25
Join date : 14/05/2013

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeTor Dec 31, 2013 7:03 am

Pretirana plahost  (streloplašnost) in agresija vsekakor niso v karakterju ŠO. Fliegeland pa bi tudi jaz odsvetovala. Ko sem jaz iskala švicarja in smo šli k njim pogledat sem v trenutku vedela, da tam ne bomo vzeli psa. 1. psi živijo sami. Niso navezani na človeka. 2. Pomanjkanje socializacije se vidi tudi v tem, da so bolj plašni. Recimo ko sem jaz hotel priskusit ali se pes vstraši, če ploskneš polek njega... je lastnik skoraj znorel. Da pri 2 mesečnem psu pa tega ne smeš in bla bla.... yeah right... z razlogom se je razburjal.. ker njegovi psi so plašni. Naša psička na srečo ni niti malo plašna. Sploh zdaj v teh dneh je to super. Ko kej poka jo začne zanimat in gre iskat kje poka Wink So pa jih v leglu že navajali na te stvari, najprej z neko nestabilno zadevo, da psi zgubijo strah gor, pa z roptonajem z renglami... pa tudi, ko je prišla domov sem jo peljala k železnici in pod železniški most in v bližino strelišča in tudi po 3 dneh, kar je bila doma, je zunaj tako grmelo, da smo se vsi zbudili, nje pa ni nič zmotilo. 
Tako da jaz svetujem, da se pri nakupu ne odloči na podlagi cene, ker lahko kasneje to obžalujete.

Aja kar se pa bivanja notri tiče.... Aria spi notri. Vndar zdaj v zimskem času opažam, da ji to ne odgovarja. Bolj kot se kuri, manj ji je notri všeč. Ima pa zunaj v brlogu in boksu v hiški seno, tako da verjetno bi tudi v nižjih temperaturah lahko spala zunaj. Malo se mi smisli, da stalno, ko je notri diha z visečim jezikom....
Kako pa je z vašimi kužki? A spijo notri?
Nazaj na vrh Go down
Aria

Aria


Število prispevkov : 25
Join date : 14/05/2013

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeTor Dec 31, 2013 7:28 am

Pa še moje izkušnje glede česanja... pri nas nismo lih pridni s tem.. Aria ima sicer srednjo dolžino dlake.... in če hočeš da ima "lep kožušček" jo je verjento treba res par krat na teden počesat... pri nas pa se zgodi, da se je tudi po mesec dni ni počesalo in za uhicami pri teh mehkih dlakicah se ji je nardil vozliček. Tako, da jaz svetujem, da če ne drugega (če se silno upira), da se ji vsaj ta del razčeše, ker se očitno tukaj najhitreje zvozla dlaka. Se pa zdaj že pusti skrtačit cela, brez da sem pol cela pogrižena po rokah, kot je to bilo, ko je bila majhna.
Nazaj na vrh Go down
Krimpy




Število prispevkov : 2
Join date : 03/01/2014

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimeNed Jan 05, 2014 4:08 am

Pozdravljeni in vsega lepega v novem letu! Smile  
 
V naslednjih mesecih s punco nameravava h hiši pripeljati kosmatinca. Nedvomno se zavedava kaj pomeni pes in sva preučila, premislila in se pripravila na vsako novo situacijo z novim družinskim članom, kako v službo, na potovanje, na morje, sprehode... Najbolj primerna za najin način življenja in karakterja se nama zdi prav BŠO. O psih in pasmi sva prebrala veliko zapisov in forumov in ni dvomov, da bi temu prekrasnem psu omogočala dostojno, skrbno in ljubeče življenje. 

Zanima naju, če ve kdo za kakšno leglo v naslednji polovici leta, zasledila sva le leglo pri http://whiteswissslovenia.weebly.com/. Vzela bi samčka z rodovnikom. Prosila bi za kakršnekoli informacije o novih mladičkih. Prosim pišite na zs.

Zanima naju še nekaj:
- od česa je odvisna dolžina dlake, je to le glede na starša in lepotno ali sta to dve različici pasme?
- kje se gibljejo cene mladičkov z rodovnikom, zasledila sva le eno ceno na enem izmed forumov?

Najlepša hvala za vsako informacijo!

Bele pozdrave!
Nazaj na vrh Go down
Anja
Admin
Anja


Število prispevkov : 184
Join date : 02/04/2013
Kraj : Maribor

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimePet Jan 10, 2014 9:21 pm

Spoštovani! In dobrodošli na forumu  Very Happy 

Presrečna sem, da obstajajo ljudje, ki se nakupa psa lotijo odgovorno.

Zgoraj omenjena psarna oz. vzrediteljica je po mojih izkušnjah super. Da ogromno na socializacijo, zdravje njenih psov.

Na forumu so tudi lastniki mladičev, ki so kupili psa pri njej Smile
Lahko jih povprašata za kaj več.

Jaz sem jo spoznala na razstavi v Mariboru in mi je bila zelo pripravljena svetovati in skoraj zamudila s psoma na razstavo, ko mi razlagala vse živo o njenih psih, bolezni, prehrani... Smile

Prrvi vtis je bil odličen.

Njeni psi so samo 500 EUR kar je za takšno vzrejo, ki terja vse tdravstvene preglede, tudi tiste, ki niso ful  potrebni zelo malo, saj vem, da se cene švicarjev gibljejo tudi do več kot 1000 EUR.

Vzrediteljica je iz Ptuja in vedno pripravljena svetovati, ima pa za leglo veliko zanimanja tako, da čimprej jo kontaktirajte, pred pol ure sem se ravno pogovarjala z njo.

Glede dolžine dlake. Poznamo krarkodlake švicarje in dolgodlake, v Slo vem samo za vzrejo dolgodlakcev Smile

Na Hrvaškem se najdejo tudi kratkodlaki, ki pa niso po mojem okusu.

LP
Nazaj na vrh Go down
https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com
Krimpy




Število prispevkov : 2
Join date : 03/01/2014

Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitimePon Jan 13, 2014 9:27 am

Najlepša hvala za odgovore!  Smile 

Z omenjeno vzrediteljico smo že v kontaktu, mladiček je rezerviran in gospa je res super Smile 

Osebno si tudi sama želiva dolgodlakega mladeniča, je tudi nama bolj po okusu  Smile 

Lp
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Beli švicarski ovčar-Kupim Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Beli švicarski ovčar-Kupim   Beli švicarski ovčar-Kupim Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Beli švicarski ovčar-Kupim
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Beli Švicarski ovčar Kan
» Beli švicarski ovčar Ayk
» Kdo je to beli švicarski ovčar?
» beli švicarski ovčar Nay Fliegeland
» Beli Švicarski ovčar nakup

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Švicarski beli ovčar :: Beli Švicarski ovčar :: Vzreja in nakup-
Pojdi na: