Švicarski beli ovčar
Švicarski beli ovčar
Švicarski beli ovčar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švicarski beli ovčar

Forum za vse ljubitelje pasme
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Išči
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
unterberg fliegeland beli švicarski ovčar
Latest topics
» Slo white rose Venus
Nakup belega švicarja Icon_minitimePet Sep 15, 2017 8:57 pm by Anja

» Koliko aktivnosti potrebuje BŠO?
Nakup belega švicarja Icon_minitimeSob Maj 06, 2017 1:40 am by Anja

» Vzreditelji pasme
Nakup belega švicarja Icon_minitimeSob Apr 29, 2017 1:11 am by vom Weissen Unterberg

» Kaj znajo naši švicarji?
Nakup belega švicarja Icon_minitimePet Apr 28, 2017 10:26 am by Anja

» Moja zgodba-pot do razsvetlitve
Nakup belega švicarja Icon_minitimePon Jul 18, 2016 3:07 am by Anja

» Kastracija in sterilizacija
Nakup belega švicarja Icon_minitimePon Jul 18, 2016 12:17 am by Anja

» Kdo je to beli švicarski ovčar?
Nakup belega švicarja Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 11:09 pm by Anja

» Pasji športi
Nakup belega švicarja Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 11:00 pm by Anja

»  Žival kot darilo ali igrača? Nikakor!
Nakup belega švicarja Icon_minitimeNed Jul 17, 2016 10:53 pm by Anja

April 2024
PonTorSreČetPetSobNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Affiliates
free forum


 

 Nakup belega švicarja

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
beli švicarček=)




Število prispevkov : 1
Join date : 22/06/2013

Nakup belega švicarja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nakup belega švicarja   Nakup belega švicarja Icon_minitimeSob Jun 22, 2013 8:09 pm

Helo:)

Sem Ana in že par tednov odkar smo se preselili v hišo sanjam o psu... V oči mi je padel ravno beli švicarski ovčar. Stara sem 15 let, vendar mislim da to ni ovira, saj so to pametni psički:heart: menda ne bo večih blemov z njim.


zanima me samo če je ta pes primeren za bivanje v pesjaku..? ker zadne cajte vsi nekaj govorijo, da je pes najbol srečen če je lahk s človekom?! Zdaj pa nevem če bi mi starši pustili (zaradi dlak) da bi bil pes zunaj?


Starše sem komaj pripričala za psa in nočem tvegati, da si prrmislita.
Kako dolge/aktivne sprehode rabi tak pes?


HVALA ŽE V NAPREj!
Nazaj na vrh Go down
Anja
Admin
Anja


Število prispevkov : 184
Join date : 02/04/2013
Kraj : Maribor

Nakup belega švicarja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup belega švicarja   Nakup belega švicarja Icon_minitimeSob Jun 22, 2013 8:37 pm

Pozdravljena Ana in dobrodošla na forumu!Very Happy

Vem, da sem tečna pa vendar bi te najprej opozorila, preden se lotim nasvetov, da je pes živo bitje, ki te spremlja (če je vse po sreči) tudi 10 let (ali več) in zato upam, da se tega zavedaš! :)Premisli. Kaj bo s psom ko greš na faks, končas srednjo šolo. Kaj bo s psom? Koliko časa za psa sploh imaš ob srednji šoli? Zavedaj se, da je to aktivna pasma in potrebuje vsakodnevne  aktivne sprehode in zaposlitev, kot vsak pes.

Par tednov ni ravno veliko časa oz. dolgotrrajna  želja. Ti povem, da si jaz švicarja želim že eno leto in nameravam počakati še vsaj par let.

Ta čas pa spoznavam lastnike, sem šla tudi na razstavo, spoznala vzrediteljico. Upam, da grem 15. augusta na piknik švicarjev, ki bo v Ljubljani.
Nevem kako bo s prevozom...

Želim ti povedati, da je včasih bolje počakati in tehtno premisliti če si sploh pripravljen na psa. Vse preveč je neodgovornih nakupov... Švicar pa postaja vedno bolj popularen, kar me kar malo skrbi.

Zavedaj se, da bo s psom potrebno ven v vsakem vremenu, marsikaj potrebno reskirati. Kakšno zabavo, čvek s kolegicami, s fantom...

To moraš vzeti v zakup!

No zdaj pa v vprašsnjem. Švicar je načeloma res najbolj srečen s svojim človekom, mu sledi kot senca, je rad član krdela in mu bližina človeka pomeni največ! AMPAK verjamem, da se boš ti s psom toliko ukvarjala, da ne bo čutil pomankanja tvoje bližine. Zdaj je poletje in si lahko zunaj z njim praktično ves čas :)Pozimi bo malo večji problem, pa vendar vse se da če se hoče. Čim več sprehodov, igre, kakšnih trikcev, mentalne zaposlitve pa bo vse ok Smile
Torej na kratko moje mnenje: Če ima pes dovolj bližine kljub temu, da ni v hiši z vami, bi šlo brez večjih problemov. Seveda pa ne misliti, da če je pes zunaj ne rabi sprehodov, ravno tako jih potrebuje!

Glede kako aktivnih sprehodov, ti ne morem natančno povedati, ker  tega psa nimam. Vendar sem mnenja, da je to pes za malo bolj aktivne ljudi. Seveda se  prilagodi lastniku in se prilagodi tudi na kakšen krsjši sprehod. Pes je tako aktiven kot si ga sam narediš.
Sem pa mnenja, da vseeno potrebuje igro in malo daljše sprehode da spravi ven svojo energijo.
Svetujem tudi VSAJ  malo pasjo šolo kjer ti povedo kako in kaj, da se mladiček socializira, kajti SO nagnjeni k nezaupljivosti in plašnosti.
Fajn je, če trenirata kakšne trikce, ki jih lahko vadita na sprehodu poleg igre z žogo in teka ko odraste. Prej ne smeš obremenjevati kolkov.

Jaz si predstavljam življenje s švicarjem dokaj aktivno. Zato že zdaj tečem, telovadim itd. S psom bova s fantom hodila na vsaj dva  ( odvisno od časa če ne bova imela hiše seveda VSAJ 3 sprehode) sprehoda, ki bosta daljša če bo čas to dopuščal. Žal, ne morem predvideti kakšno življenjebo potem. Lahko samo sanjarim.

Sprehodi bodo pestri. Prvi sprehod si predstavljam kot igro, vaje, trikce in uživancijo, potep do kakšega jezera, sprostitveni sprehod, ki pa psa vseeno psihično izmuči.
Drug sprehod zvečer pa kot tek. Za kondicijo.  ( seveda ko bo pes odrasel). Sprehod bo seveda dolg vsaj eno uro. Kajti že zdaj tečem skoraj eno uro brez pavze in še treniram hehe.
Seveda bo vmes za psa pavza in sprostitev.
K življenju s švicarjem štejem še izlete, pohode, dopust. Pes je družinski član! Življenje bo zelo pestro hehe :)Pes bi bil z mano v hiši (stanovanju) in bi se še tam ukvarjala z njim. Peljala bi ga v šolo. Učila bi ga razno raznih trikcev, mi je v VELIKO veselje. No to je zaenkrat vse.

To so samo moje iluzije in sanje, povedala sem ti samo tako če bi ti kaj pomagalo si predstavljati kako izgleda življenje s psom, ne pričakujem strinjanja in vsak prav vsak ima svoj življenjski stil.
Tako, da tudi pri meni se lahko marsikaj spremeni. Želela sem samo povedati kako si jaz predstavljam  takšno življenje ker izkušenj zaenkrat še nimam.

Bolj točno pa ti lahko povedo pravi lastniki pasme Smile

lp


Nazadnje urejal/a Anja Pet Apr 28, 2017 10:50 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
https://svicarskibeliovcar.slovenianforum.com
AnjaŠ




Število prispevkov : 15
Join date : 27/06/2013

Nakup belega švicarja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup belega švicarja   Nakup belega švicarja Icon_minitimeČet Jun 27, 2013 11:10 pm

Živijo, še nekaj mojega dodatka, čeprav je Anja že vse super napisala. Mi smo imeli švicarja na začetku noter, a smo ga že po dobrega pol leta preselili ven, saj mu je tam ljubše. Pesjak ni noben problem. 

Pesjak nastane problem le, ko je pes tam zaprt kot ptičica v kletki. S psom se je treba vsakodnevno ukvarjati, se z njim igrati, ga učiti in mu omogočiti gibanje. 

Glede gibanja. Ocene strokovnjakov so, da potrebuje najmanj tri sprehode na dan, od tega naj bo eden dolg vsaj 30 minut. Kar je več, je po moji oceni samo pozitivno. Poleg tega mora biti tudi pesjak dovolj velik.

Pasja šola je pri vseh velikih pasmah (po moje tudi pri malih) nuja. Saj se tam nauči veliko tudi vodnik, poleg tega dobi pes potrebno socializacijo. Če se nauči še osnov, toliko bolje Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Nakup belega švicarja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup belega švicarja   Nakup belega švicarja Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nakup belega švicarja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Srečanje švicarja na gorenjskem
» Katero hrano kupujete za vašega švicarja?
» Odločanje za nakuP BŠO
» Beli Švicarski ovčar nakup
» Nakup pasjega mladiča in dileme ob nakupu psa

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Švicarski beli ovčar :: Beli Švicarski ovčar :: Vzreja in nakup-
Pojdi na: